جراحی ، بهترین روش کوچک کردن بینی

تاریخ انتشار: 9 آبان 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 130

آیا احساس می کنید که بینی تان برای صورت تان خیلی بزرگ است؟ آیا آرزو می کردید که کاش اندازه و شکل بینی تان بهتر بود؟ آیا در تلاشید تا راه حلی پیدا کنید که ویژگی های ظاهری بینی تان بهبود پیدا کند؟ جذابیت صورت تا حد زیادی تحت تاثیر زیبایی بینی بعنوان اندامی است که در مرکز صورت قرار گرفته است. امروزه با در دسترس همگان قرار داشتن رسانه ها و شبکه های اجتماعی ، تعداد بسیاری از افراد با روش های تاثیر گذار برای کاهش دادن اندازه بینی از جمله عمل بینی آشنا شده اند. البته ، لازم به ذکر است که تمام شکل های بینی ، طبیعی و نرمال هستند مگر اینکه تناقض هایی در هارمونی با سایر اجزای صورت در آنها وجود داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با این روش به توضیحات بهترین جراح بینی تهران گوش دهید.

بهترین روش برای کوچک کردن اندازه بینی چیست؟

تنها تکنیک موثر و شناخته شده برای کوچک کردن اندازه بینی ، پروسیجر جراحی به نام رینوپلاستی است. برخی بیماران علاقه ای به قرار گرفتن تحت تیغ جراحی ندارند و به دنبال روش های بدون جراحی از قبیل تزریق فیلر برای کوچک کردن اندازه بینی شان هستند. هر چند پروسیجرهایی از قبیل تزریق فیلر می تواند تغییراتی را در شکل ظاهری بینی در بافت های سطحی آن بوجود آورد ولی به هیچ وجه برای کوچک کردن بینی طراحی نشده و حتی ناهمواری های موجود در سطح بینی که با تزریق فیلر هموار می شوند نیز بعد از گذشت یک دوره چند ماهه دوباره به حالت اولیه خود باز می گردد.

در جراحی بینی ، با استفاده از چه تکنیک هایی بینی کوچک می شود؟

جراحی بینی در تهران یا فرایند شکل دهی به بینی ، در دو نوع اصلی دسته بندی می شود:

  • جراحی بینی باز
  • جراحی بینی بسته

در تکنیک جراحی به روش باز ، جراح با ایجاد یک برش در کلوملا یا حدفاصل بین دو سوراخ بینی ، و نیز با ایجاد برش هایی در داخل بینی ، پوست بینی را بلند می کند تا به چارچوب داخلی بینی دست پیدا کند. این تکنیک زمانی استفاده می شود که دامنه تغییرات در چارچوب بینی وسیع باشد و جراح به میدان دید وسیع تری برای ایجاد تغییرات ظریف تر در بینی نیاز داشته باشد.

در تکنیک بسته ، هیچگونه برش خارجی ایجاد نمی شود و جراح تمام تغییرات مورد نیاز را از طریق سوراخ های بینی ایجاد می کند. این روش اغلب در مواردی که دامنه تغییرات در بینی چندان وسیع نباشد ، مورد استفاده قرار می گیرد.

پزشک در طول جلسه مشاوره ، بعد از انجام بررسی ها و معاینات لازم روی بینی ، در خصوص انتخاب تکنیک باز یا بسته برای اجرای جراحی تصمیم گیری می کند.

آیا همیشه کوچک کردن بینی باعث زیبا شدن آن می شود؟

وقتی سخن از زیبایی و استاندارهای طلایی و ملاک های تعریف زیبایی در جراحی بینی سخن به میان می آید ، فاکتورهای بسیاری باید درنظر گرفته شود. کوچک کردن بینی در طول جراحی الزاماً باعث زیبا شدن آن نمی شود. آنچه یک نتیجه برازنده و زیبا را از عمل خلق می کند ، تناسب و هارمونی است که در پی ایجاد تغییرات در چارچوب داخلی بینی ، در ظاهر این اندام ، نمود خارجی پیدا کرده است. صرفنظر از جنسیت بیمار ، جراح در زمان اجرای فرایند جراحی ، آناتومی صورت و ویژگی تمام مولفه های صورت را در نظر می گیرد و شکل و اندازه بینی را به گونه ای تغییر می دهد که نهایتاً یک بینی با اندازه متناسب و برازنده ، در مرکز صورت قرار گیرد.

آیا آقایان به کوچک شدن بینی شان علاقه مند هستند ؟

بیشتر آقایان دوست دارند زمانی که تحت جراحی بینی قرار می گیرند ، ویژگی های مردانه صورت شان حفظ شود. یکی از این ویژگی ها ، اندازه بینی است. مولفه های صورت آقایان اغلب بزرگ و مردانه است و به همین دلیل ، جراح در زمان عمل کردن بینی ، اندازه آن را متناسب با سایر بخش های صورت تغییر می دهد.

در کدام مدل ، اندازه بینی بسیار کوچک می شود؟

مدل بینی فانتزی یکی از مدل های پرطرفدار در میان خانم ها می باشد. این مدل به دلیل شباهت به بینی عروسک زیبای باربی ، به مدل عروسکی شهرت دارد و اندازه آن بسیار کوچک است. هر چند این مدل ، منتخب بسیاری از خانم هاست ولی به دلیل ویژگی های منحصر بفرد آن نمی توان آن را روی هر صورتی اجرا کرد. در این مدل ، اندازه بینی بسیار کوچک می شود و نوک بینی ، رو به بالا هدایت شده و قوس محسوسی روی پل بینی ایجاد می شود. اگر این مدل روی صورتی اجرا شود که سایر اجزای آن نیز ظریف نباشد و هارمونی بین اندازه بینی و سایر بخش های صورت برقرار نشود ، به هیچ وجه بعنوان یک بینی زیبا ، بر روی صورت دیده نخواهد شد.

آیا روش های طبیعی برای کوچک کردن اندازه بینی وجود دارد؟

برخی معتقدند که با روش های زیر می توان اندازه بینی را کوچک کرد البته این باورها هیچ پشتوانه علمی نداشته و به هیچ وجه قابل رقابت با روش های جراحی برای کوچک کردن اندازه بینی نمی باشند.

  • کانتورینگ بینی با آرایش کردن : با تکنیک های صحیح آرایش کردن می توانید تغییراتی را در کانتور بینی ایجاد کنید تا کوچک تر دیده شود.
  • رینوپلاستی مایع : این پروسیجر شامل استفاده از فیلر در نواحی استراتژیک برای تنظیم شکل آن است. هر چند با این روش ، از نظر فیزیکی هیچ تغییری در سایز بینی ایجاد نمی شود ولی با ایجاد تناسباتی در ظاهر آن ، باعث کوچک تر دیده شدن بینی می شود.
  • ورزش صورت : ورزش های متعددی وجود دارد که به باور برخی افراد می تواند به کاهش اندازه بینی کمک کند. هر چند این ورزش ها دارای هیچ پشتوانه علمی نیستند ولی بعنوان یک فرایند غیر تهاجمی بعنوان بخشی از روتین مراقبت از پوست ، از سوی برخی به طور منظم دنبال می شود.

منبع : دکتر رومیانی

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃
تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف