مزایا و معایب شامپو فری سولفات

تاریخ انتشار: 22 آبان 1402
تعداد دیدگاه: 0
تعداد بازدید: 289

شامپو بدون سولفات یکی از نمونه شامپوهایی است که شاید به میزان زیادی شاهد تبلیغات آن بوده باشید و قطعا میخواهید بدانید که آیا این شامپوها مناسب هستند و یا خیر؟ در ادامه به مزایا و معایب شامپو بدون سولفات را بصورت تخصصی بررسی کرده و نکات مرتبط به آن را ذکر میکنیم.

شامپو فری سولفات چیست؟

سولفات همان ماده ای است که سبب کف زیادی بر روی موها، در هنگام شستشو میشود و در واقع به پاکسازی موها میپردازد شاید با خود بگویید اگر این ماده سبب پاکسازی میشود پس چرا شامپوهای فری سولفات تولید شده اند؟ سولفات ها سبب رفع آلودگی ها میشوند اما علاوه بر اینکه برای برخی افراد مضر میباشند سبب خشکی موها و عدم حالت پذیری مناسب موها میشود به همین علت کمپانی های تولید کننده محصولات بهداشتی و مراقبتی، به تولید شامپوهای بدون سولفات روی آورده اند و شوینده های دارای ترکیبات ملایم جایگزین سولفات ها شده اند.

مزایای شامپو بدون سولفات

افرادیکه به دنبال زیبایی پوست هستند قطعا رسیدگی به زیبایی و سلامت موها را نیز فراموش نمیکنند و معمولا بانوان هنگام خرید لوازم آرایشی ، شامپوها و محصولات مراقبتی مو را نیز در کنار آن قرار میدهند پس ضروری است به بررسی مزایای شامپوهای فاقد سولفات بپردازیم.

حفظ چربی طبیعی مو

شامپوهای بدون سولفات دارای فرمولاسیون متفاوتی میباشند بدین ترتیب هنگام شستشو، روغن طبیعی موها را حفظ کرده و سبب حفظ رطوبت موها میشوند چرا که چربی طبیعی سر، موها و پوست سر را در برابر رادیکال های آزاد حفظ میکند و سبب سلامت مو میشود.

محافظت از رنگ مو

شامپوهای حاوی سولفات سبب تغییر رنگ موهای رنگ شده میشوند که برای بانوان اصلا خوشایند نمیباشد در این شرایط شامپوهای فری سولفات انتخاب مناسبی میباشند چرا که سبب حفظ رنگ موها میشوند.

تقویت ساقه موها

زمانیکه موها خشک میشوند به مرور زمان تضعیف موها را پیش رو خواهیم داشت، شامپو فری سولفات سبب پیشگیری از خشکی موها میشوند به همین جهت میتوان گفت این شامپوها باعث تقویت موها نیز خواهند شد.

عدم تحریک پوست سر حساس

افرادیکه دارای پوست سر حساس هستند برای انتخاب دچار تردید خواهند شد اما یکی از مزایای شامپوهای فری سولفات عدم تحریک پوست سر و پیشگیری از خارش میباشد.

کاهش گره موها

خشک شدن موها، سبب و مواد روغنی موجود در شامپوهای حاوی سولفات باعث گره خوردن موها خواهند شد اما با شامپوهای فری سولفات به میزان کمتری شاهد این اتفاق خواهید بود.

عدم ایجاد حالت خشکی

اگر از خشکی موها در امان نیستید و خشن شدن موها برای شما معضل است توصیه میشود شامپوهای فری سولفات را انتخاب کنید.

حالت پذیری بهتر موها

شستشوی مداوم میتواند حالت پذیری موها را دچار مشکل کند. شامپوهای بدون سولفات با حفظ رطوبت موها، حالت پذیری را آسانتر میکنند.

عوارض شامپو بدون سولفات

درست است که این شامپوها دارای مزایایی میباشند اما معایبی نیز دارند که در ادامه به آنها اشاره میکنیم:

عدم ایجاد کف

معمولا همه ی افراد هنگام شستشو منتظر کف هستند تا خیالشان از بابت پاکیزگی موها راحت شود اما هنگام استفاده از شامپوهای بدون سولفات شاهد کف بسیار کمی خواهید بود و این اتفاق تشخیص تمیز شدن موها را سخت خواهد کرد.

شستشوی دشوار

شامپوهای حاوی سولفات به راحتی کف کرده و با مقدار کمی از شامپو موها را تمیز میکنند اما شامپوی بدون سولفات را باید به میزان بیشتری و همچنین مدت بیشتری استفاده کنید تا آلودگی ها خارج شوند.

ریزش مو

در برخی موارد اگر شامپو بدون سولفات بصورت صحیح استفاده نشود و در مصرف آن زیاده روی شود احتمال ریزش موها وجود دارد.

شامپو بدون سولفات مناسب چه کسانی است؟

همانگونه که میدانید سولفات چربی طبیعی موها را از بین میبرد و اگر موهای شما دکلره شده باشد به میزان بیشتری در معرض خشکی قرار میگیرد، در این شرایط شامپویی که فاقد سولفات باشد برای شما مناسبتر میباشد. این شامپو برای انواع مو مناسب بوده و سبب سوزش چشم ها نیز نمیشود و جالب است بدانید این نمونه شامپوها را با فرمولاسیون گیاهی تهیه میکنند که برای محیط زیست نیز مخرب نباشد.

تقویت موها با شامپو بدون سولفات

  • شامپوهای گیاهی عاری از سولفات کمپلکسی از مواد مغذی و ارگانیک هستند که سبب محافظت از موها و تقویت آنها میشوند.
  • شامپوهای مذکور حاوی عصاره های گیاهی میباشند که سبب محافظت از کوتیکول و فولیکول مو میشوند.

آیا سولفات ها سبب سرطان میشوند؟

این موضوع تا به حال به اثبات علمی نرسیده است البته گفته شده است شامپوهایی که در گذشته تولید میشده اند سبب تحریک و افزایش سرطان پوست شده اند اما در شامپوهای حاضر از سدیم لوریل سولفات استفاده میشود که هیچگونه خطری برای سلامت انسانها ندارند.

آیا شامپو بدون سولفات باعث ریزش مو میشود؟

اگر بصورت صحیح استفاده شود خیر اما اگر در استفاده از این شامپو بدون برنامه عمل کنید و به میزان زیادی بر روی موها قرار دهید ممکن است این اتفاق رخ دهد.

بهترین شامپو بدون سولفات ایرانی

اگر بدنبال بهترین شامپو ایرانی هستید که در عین حال فاقد سولفات باشد به معرفی برخی برندها میپردازیم.

شامپو تقویت کننده بیتروی؛ شامپو اسکالپیا؛ شامپو هاستینا و... برندهای بسیاری، شامپوهای فاقد سولفات را عرضه میکنند که میتوانید به تناسب موهای خود نمونه مناسب را انتخاب کنید.

از کجا بفهمیم شامپو بدون سولفات است؟

بر روی بسته بندی این شامپوها؛ بدون سولفات قید شده است و شما با بررسی فرمولاسیون نوشته شده بر روی محصول نیز میتوانید به عدم وجود سولفات در آن پی ببرید و یا هنگام خرید بخواهید شامپوهای فاقد سولفات به شما نشان داده شوند. ما در فروشگاه اینترنتی لیمونا https://limoona.com/ تمامی محصولات بدون سولفات را با تنوع بالا و مناسبترین قیمت فراهم کرده ایم و تنها با یک سرچ میتوانید بصورت غیر حضوری محصول مد نظر خود را خریداری کنید.

ضرورت استفاده از شامپو بدون سولفات

شاید برای برخی سوال پیش آید که آیا استفاده از این گونه شامپوها ضروری است؟ خیر؛ این شامپوها همانند شامپو بدن بدون سولفات تنها برای مراقبت بیشتر از موها و بدن تولید شده اند و اگر گمان میکنید برای سلامت بیشتر موهایتان نیاز است از شامپوهایی استفاده کنید که فاقد سولفات باشند میتوانید گزینه مناسب را خریداری کنید. در شرایطی که موهای رنگ شده؛ خشک؛ ضعیف و یا کاشته شده ای دارید این شامپوها انتخاب مناسبی خواهند بود.

سوالات پرتکرار در رابطه با شامپو فری سولفات

آیا شامپوهای فاقد سولفات گرانتر میباشند؟

معمولا این شامپوها قیمت مناسبی دارند که البته در برندهای مختلف متفاوت است ممکن است در برخی برندها نسبت به شامپوهای حاوی سولفات کمی گرانتر باشند.

آیا شامپوهای فری سولفات خطرناک هستند؟

خیر این شامپو هیچگونه ضرری نخواهند داشت.

آیا شامپوهای بدون سولفات موها را تمیز نمیکنند؟

شاید متوجه شده باشید این شامپوها کف کمی ایجاد میکنند اما این بدین معنا نیست که موها تمیز نخواهند شد.

تفاوت شامپوهای حاوی سولفات و فاقد سولفات در چیست؟

فاقد سولفات یعنی ماده ای به نام سولفات که سبب کف زیاد میشود در آنها وجود نداشته و از مواد ملایم تری چون: سدیم سارکوزینات در آن استفاده شده است.

چرا پس از استفاده از شامپوهای بدون سولفات احساس چربی مو داریم؟

بدلیل این که این شامپوها چربی طبیعی موی سر را حفظ میکنند.

آیا این شامپوها موخوره را درمان میکنند؟

این شامپوها سبب درمان و رفع موخوره های قدیمی نمیشوند اما در پیشگیری از موخوره و کنترل آن موثرند.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه
امتیاز شما:
🔃
تا 60% تخفیف بر روی صدها عنوان کتاب! خرید کتاب با 50% تخفیف